Özhan Canaydın’ın Ardından Kaynak : 25.03.2010 - Cumhuriyet Gazetesi | Yazdır

Galatasaray topluluğu Sevgili Özhan Canaydın’ı yitirmenin acısını derinden duyuyor.

Onun yaşamında her zaman en önemli konumda Galatasaray sevgisi vardı. İnanıyorum ki, ilk gençlik yıllarından beri rüyalarını süsleyen birincil hedef hep Galatasaray Spor Kulübü başkanlığı olmuştur. Bu hedefe ulaşmasının, onun yaşamındaki en büyük mutluluk olduğu söylenebilir.

Başkanlığı süresince, Kulüp kendisi için hep önem listesinin birinci sırasında oldu. Belki de işini, eşini, ailesini hattâ sağlığını göz ardı etmek pahasına… Sporun kargaşalı bir döneminde dengeli, ağırbaşlı bir yönetici örneği oluşturdu; saygın bir başkanlık tablosu çizdi.

Kulübün başarısı için büyük hayalleri vardı Canaydın’ın . Seçilmeden önce bunları vaatler halinde cesaretle sıraladı. Ne var ki hayallerin gerçekleşmesi her zaman kolay olmuyor.

Başkanlık yaptığı üç dönemde sağlayabildiği en dikkate değer başarı, Seyrantepe Stadı konusunun çözülmesi, projelerinin hazırlanması ve yapım işinin başlamasıydı. Ne yazık ki işin sonunu görmeye ömrü yetmedi.

Her şeye karşın, kendisi için en üstün rütbeye ve amacına ulaşmış olmanın verdiği huzur içinde gözlerini yumduğunu düşünüyorum. Ortaya koyduğu özveri ve bir Galatasaraylı’ya yaraşır ağırbaşlılığı bir kez daha anmak isterim.

Rahat uyusun sevgili kardeşim.